Naturalne materiały – najlepsze na upalne dni
Naturalne materiały sprawdzają się podczas największych upałów, pokazując swoją zdecydowaną przewagę nad najcieńszymi materiałami ze sztucznych włókien. Na biznesfashion.pl przekonujemy, że warto postawić na ubrania naturalne, bo są po prostu lepsze jakościowo i zapewniają większy komfort. Przekonaj się sama!
Postaw na bawełnę!
Bawełna to naturalna tkanina, która doskonale odprowadza wilgoć i zapewnia idealną cyrkulację powietrza. Ubrania uszyte z bawełny są miękkie, delikatne dla skóry i przewiewne. W dodatku bawełna jest odporna na rozciąganie i doskonale radzi sobie z wysoką temperaturą prania oraz prasowania. Bawełniane ubrania są chętnie wybierane przez alergików, gdyż nie wywołują podrażnienia skóry. Bawełna świetnie wchłania zapachy, co w letnich ubraniach może być jednym z kluczowych czynników przemawiających na jej korzyść. Przekonaj się sama, że bawełniane ubrania będziesz nosiła z prawdziwą przyjemnością.
Wybierz wiskozę!
Kolejnym materiałem doskonale sprawdzającym się podczas upałów jest wiskoza, którą wytwarza się z celulozy drzewnej. Tkanina ta jest bardzo lekka i przewiewna, a w dodatku delikatna dla skóry, więc nie wywołuje podrażnień. Bardzo często wykorzystywana jest do produkcji koszul lub sukienek. Wiskoza jest bardzo przewiewna i pozwala na swobodne odprowadzanie wilgoci ze skóry. Wiskozowe ubrania są bardzo popularne, więc bez trudu znajdziesz je w wielu butikach. Sprawdź koniecznie!
Len – niekwestionowany zwycięzca
Z letnimi stylizacjami kojarzy się bezspornie len, który jest wytwarzany z naturalnej przędzy i ma otwarty splot, co daje dużą przewiewność. Len również ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu pochłania wilgoć ze skóry i odparowuje ją, co pozwala czuć się świeżo przez cały dzień. Z pewnością dużym atutem lnu jest jego wytrzymałość. Po każdym praniu i prasowaniu staje się coraz bardziej miękki i delikatny. A dla świadomych konsumentek świetną informacją jest to, że len jest ekologiczny i w pełni degradowany, co jest bardzo ważną cechą w kontekście wpływu na środowisko.